Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem

„Chcę zdobyć całe niebo”

22 października, 2020

  Słowa te wypowiedziane przez księdza Edwarda Grzymałę w obozie koncentracyjnym w Dachau przyświecały IX Dniu Patrona. W Szkole Podstawowej w Sadownem Dzień Patrona obchodzono po raz pierwszy. Ze względu na trwającą pandemię uroczystość miała charakter kameralny i trwała kilka dni.

  14 września uczniowie klasy VIIIb wraz z opiekunami udali się do miejsca narodzin Błogosławionego – Gajówki Klin. O życiu i kapłańskiej posłudze księdza Edwarda opowiedział p. Sławomir Akonom – nauczyciel historii.

  29 września, w dniu narodzin Błogosławionego ks. Edwarda Grzymały, przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty przed Ścianą Pamięci i w miejscu narodzin księdza. Dzień później, 30 września odbył się konkurs wiedzy o Błogosławionym Edwardzie Grzymale. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą i otrzymali nagrody sponsorowane przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Szymon Zakrzewski, II miejsce – Katarzyna Kacprzyk , III miejsce – Natalia Rolek.

  W dniu imienin Edwarda, 13 października, przedstawiciel Rady Pedagogicznej w Sadownem złożył kwiaty  w miejscu narodzin Błogosławionego.

  W jednym z ostatnich listów ks. Edward napisał: „Kto wierzy w Boga, nigdy nie zginie. Dziękuję jeszcze raz za wszystko; ciągle myślę o was wszystkich i modlę się za was ”(Dachau, 19 kwietnia 1942 ). Niech słowa Błogosławionego służą refleksji i będą nadzieją dla naszej społeczności.

  S.A.