Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem

Program „Poznaj Polskę”

5 lipca, 2022

W dniach 27-28.10.2022 r. uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z opiekunami: Anną Gierej, Aldoną Gałecką i Sławomirem Akonomem uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Podczas wycieczki zrealizowano cztery punkty edukacyjne:

  1. Historyczny Zespół Miasta Kraków
  2. Zamek Królewski na Wawelu
  3. Uniwersytet Jagielloński
  4. Muzeum Narodowe w Krakowie. Sukiennice

Uczniowie mieli okazję zobaczyć Zamek Królewski na Wawelu( Katedrę, Dzwon Zygmunta, krypty z Grobami Królewskimi), przeszli „ Drogą Królewską” na Rynek Starego Miasta z Bazyliką Mariacką oraz zobaczyli Uniwersytet Jagielloński. Wstąpili do Bazyliki Mariackiej, by podziwiać ołtarz Wita Stwosza. Zwiedzili Muzeum Narodowe – Dom Jana Matejki.

Podczas wyjazdu uczniowie mogli spędzić czas na zabawie w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Noc spędzili w malowniczej położonej za Krakowem miejscowości – Zakrzów.

Wyjazd był bardzo udany, dostarczył wszystkim wiele okazji do podziwiania piękna polskiej przyrody i walorów historycznych małopolski. Uczniom i ich opiekunom towarzyszyła słoneczna pogoda, która sprawiała, że dobre humory dopisywały wszystkim.

Szczególne podziękowania należy skierować dla biura podróży „ Sośniny” z Ostrołęki, które profesjonalnie zorganizowało wyjazd.