Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem

„Nie było miejsca dla Ciebie…”

21 grudnia, 2019

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Edwarda Grzymały zostały wystawione jasełka. W rolę postaci biblijnych i pór roku wcielili się uczniowie klasy IV i V b.

Przygotowanie tego przedstawienia trwało niemal dwa miesiące. Uczniowie uczyli się swoich ról, tekstów kolęd, brali udział w próbach, a także wspólnie z rodzicami postarali się o odpowiednie stroje.

Jasełka podzielone były na 9 scen. Na początku Anioł zwiastował Maryi, że została wybrana na Matkę Syna Bożego. Potem razem z Józefem udała się na spis ludności do Betlejem. Jezus urodził się w ubogiej stajence, bo w gospodzie ani żadnym domu nie znalazło się dla nich miejsce. W kolejnych scenach do szopki przybywali z darami pasterze, cztery pory roku i królowie. Na końcu jasełek usłyszeliśmy życzenia płynące prosto z dziecięcych serc. Teksty mówione zostały ubogacone śpiewem kolęd i  świątecznych piosenek.

Jasełka zostały wystawione dwukrotnie: 18 grudnia dla klas 0 – III i 19 grudnia dla klas IV – VIII, wszystkich pracowników szkoły, rodziców i oczywiście dla zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i świętowanie wspólnie z nami Bożego Narodzenia. Podziękowanie kierujemy również do młodych aktorów i ich rodziców.

            „W świętą noc narodzenia Dzieciątka Bożego, niech gwiazda nadziei wzejdzie dla każdego. Niech Święta Rodzina do domów przybędzie i przy Waszym stole rodzinnym usiądzie”.

                                                                     

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem