Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem

ŚLUBOWANIE KL. I

26 października, 2023

25 października 2023r. to ważna data dla dzieci z kl. Ia i Ib. W tym dniu pierwszaki, w galowych strojach, wspólnie z rodzicami przybyli, do specjalnie na tę okazję udekorowanej sali gimnastycznej, żeby złożyć uroczyste ślubowanie.

Przygotowywali się do tego już od dłuższego czasu. Z zapałem uczyli się wierszy i piosenek, brali udział w próbach. Wreszcie nadeszła ta oczekiwana chwila. Główni bohaterowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Popisali się wiedzą o naszej Ojczyźnie, ruchu drogowym oraz właściwym zachowaniu w szkole. Udowodnili, że są gotowi zostać prawdziwymi uczniami. Z przejęciem obiecywali, że będą pilnie się uczyć i właściwie zachowywać. Po ślubowaniu Pani Dyr. Małgorzata Koroś dokonała pasowania za pomocą symbolicznego ołówka. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata.

                                          H. Ż.  i H. K.