Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem

Trzecioklasiści poznają Polskę

2 listopada, 2022

Dnia 20 października 2022r. uczniowie kl. IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę, realizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”, który ma na celu zachęcanie do poznawania kultury, historii i dziedzictwa narodowego.

Pierwszym punktem wycieczki był Ciechanowiec. Dzieci pod opieką przewodnika zwiedziły Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Mogły tu podziwiać zarówno piękny pałac i jego wyposażenie, jak i stare, drewniane chaty ubogich mieszkańców wsi. Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem oglądali stare traktory i maszyny rolnicze. Zachwyt wszystkich wzbudziła wystawa pisanek, licząca prawie dwa i pół tysiąca eksponatów.

Kolejnym punktem programu był Drohiczyn, urokliwe miasteczko położone nad Bugiem. Wizytę w tym miejscu uczniowie rozpoczęli od pysznego obiadu w restauracji „Zamkowa”. Potem wszyscy udali się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie pani przewodnik bardzo ciekawie i przystępnie opowiedziała dzieci o zgromadzonych eksponatach.

Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Drohiczynie oraz „zdobycie” Góry Zamkowej, ze szczytu której dzieci mogły podziwiać piękny widok na zakole Bugu.

Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Był to nie tylko miło spędzony dzień, lecz również ciekawa lekcja historii.

                                                                                      Wych. kl. IIIa i IIIb