Niedziela Palmowa zwana jest w niektórych regionach Polski Kwietną, Różdżkową, Wierzbną. Rozpoczyna Wielki Tydzień i jest pamiątką wjazdu Chrystusa i Jego uczniów do Jerozolimy na wiosenne Święto Paschy.
Do dziś w tym dniu powszechnie święci się palmy, na pamiątkę gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na ośle do miasta. Palma jest symbolem męczeńskiej śmierci, ale i triumfu Jezusa .
Zwyczaj święcenia palmy został wprowadzony do liturgii kościoła katolickiego w XI w. Polskie palmy to wiązanki gałęzi wierzby z pąkami, zwanymi baziami, kotkami, baźkami, bagniątkami, kocankami. Dawno temu wierzono, że poświęcona palma ma niezwykłe właściwości , a uderzenie kogoś palemką przekazuje żywotność i witalność zielonej gałązki, zabezpiecza od choroby, zapewnia zdrowie i bogactwo. Dlatego po powrocie z kościoła z poświęconą palmą lud wiejski połykał baźki, żeby uchronić się przed bólem gardła na cały przyszły rok . Wystawiona w czasie burzy w oknie, zatknięta na polu, miała chronić przed piorunem i pożarem. Wierzono, że może przepędzić burzę, ochroni przed gradobiciem, czy też inną klęską żywiołową.
Uczniowi naszej szkoły znają tradycje wielkanocne. Chętnie przystąpili do pracy. Klasa IIIB wykonała piękne palmy, które w Niedzielę Palmową poświęcili w Kościele.
Uczniowie kl. IIB wykonali pisanki metodą decoupage.
Radości w sercu, pogody ducha,
smacznego jajka i mokrego dyngusa
z okazji Wielkiejnocy
życzą
uczniowie i wychowawczynie klas IIIB i IIB.